شناسه خبر : 49278
تعداد بازدید : 458
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۲۳ ب٫ظ
بین الملل

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی به اقدام ترامپ در منع صدور ویزا برای ورود ایرانیان به آمریکا واکنش نشان داد

هنوز برای ما روشن نیست که رییس‌جمهور آمریکا می‌خواهد فرمان اجرایی ممنوعیت صدور ویزا را اعلام کند یا اینکه این تنها پیشنهادی است که احتیاج به مصوبه قانونی و موافقت کنگره دارد.

ترامپ

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که اقدام رییس‌جمهور آمریکا در منع صدور ویزا برای ورود ایرانیان به آمریکا بیانگر بازگشت این کشور به قرون وسطی و تبعیض نژادی، مذهبی و قومی است.

به گزارش مرداد ، سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به اقدام دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای امضای قانونی جهت منع صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور از جمله ایران، گفت: هنوز برای ما روشن نیست که رییس‌جمهور آمریکا می‌خواهد فرمان اجرایی ممنوعیت صدور ویزا را اعلام کند یا اینکه این تنها پیشنهادی است که احتیاج به مصوبه قانونی و موافقت کنگره دارد.

وی در عین حال تاکید کرد: با این وجود بدون تردید این اقدام بیانگر بازگشت آمریکا به قرون وسطی و تبعیض نژادی، مذهبی و قومی است که طبیعتا به حیثیت آمریکا لطمه وارد می‌کند، اقدامی که برخلاف تمام ادعاهای آمریکا مبنی بر پایبندی به دموکراسی، آزادی اطلاعات و مراودات بین کشورها است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینکه رییس‌جمهور آمریکا کشورهای مسلمان را در حیطه ممنوعیت صدور ویزا قرار داده خود مصداق بارز تبعیض نژادی و مذهبی است؛ البته انتظار می‌رود که این موضوع شامل سایر ملت‌ها و مذاهب نیز شود؛ چون به نظر می‌رسد تنها این آغاز کار باشد. با این وجود اینکه در ابتدای امر مسلمانان نشانه گرفته شده‌اند از رواج اسلام‌ستیزی در آمریکا حمایت می‌کند./ایسنا


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا