شناسه خبر : 49227
تعداد بازدید : 212
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰ ب٫ظ
اجتماعی

مرگ سالانه ۳ هزار بیمار سوختگی در ایران

سالانه حدود 3000 تن بر اثر حریق جان خود را در کشور از دست می‌دهند

مرگ سالانه سوختگی

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت ضمن اشاره به آمار سوختگی در کشور، بر لزوم توجه به سلامت روان افرادی که دچار حریق می‌شوند، تاکید کرد.

دکتر سیدمحمدهادی ایازی با بیان اینکه سالانه حدود ۳۰۰۰ تن بر اثر حریق جان خود را در کشور از دست می‌دهند، گفت: همچنین ۱۵۰ هزار نفر نیز دچار انواع سوختگی می‌شوند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته پیشگیری از سوختگی با حضور وزارت نیرو، وزارت رفاه، شهرداری‌ها، سازمان برنامه و بودجه، بهزیستی و وزارت بهداشت گفت: این دستگاه‌ها باید برنامه‌هایی در راستای پیشگیری از سوختگی داشته باشند و مابقی دستگاه‌ها نیز باید اقدامات بعد از سوختگی را انجام دهند.

ایازی با بیان اینکه سلامت روان خانواده‌هایی که عضوی از آنها دچار حریق می‌شود یا با حریق سر و کار دارند مانند آتش نشان‌ها بسیار مهم است، گفت: باید اقداماتی نیز در راستای بهبود سلامت روان این افراد انجام شود.

وی با بیان اینکه سلامت جسمانی افرادی که با حریق سر و کار دارند نیز بسیار مهم است، گفت: اگر فردی دچار سوختگی شود، برای درمان در مراکز دولتی حداقل ۲ میلیون و برای درمان در مراکز خصوصی باید ۵ میلیون هزینه کند و در مجموع کسانی که دچار سوختگی می‌شوند ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون باید هزینه تقبل کنند. لذا باید تا می‌توانیم از بروز سوختگی جلوگیری کنیم./ایسنا


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا