شناسه خبر : 49214
تعداد بازدید : 240
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰ ب٫ظ
اقتصادی

آلمانی ها فرودگاه‌ های ایران را تجهیز می‌کنند

فرودگاه‌

کاردار سفارت آلمان در تهران از توافق وزیر امور زیربنایی آلمان و وزیر راه و شهرسازی ایران در خصوص همکاری برای تجهیز فرودگاه‌ها و خطوط ریلی و جاده‌ای در ایران، گفت: فرودگاه تبریز دومین پروژه بزرگی بود.

به گزارش مرداد و به نقل از عصرایران، ماریان شوگراف در دیدار با معاون اقتصادی استانداری آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: یکی از اهداف و برنامه های ما ایجاد شراکت تجاری بین تبریز  و یکی از شهرهای آلمان است.

وی با اشاره به توافق وزیر امور زیربنایی آلمان و وزیر راه و شهرسازی ایران در خصوص همکاری برای تجهیز فرودگاه‌ها و خطوط ریلی و جاده‌ای در ایران، تاکید کرد: فرودگاه تبریز دومین پروژه بزرگی بود که به ما پیشنهاد شد و به دلیل زیرساخت های موجود در این فرودگاه، مشتاق هستیم فعالیت های خود را از تبریز شروع کنیم.

شوگراف همچنین آمادگی مراکز آموزشی کشورش را برای ارایه آموزش های فنی و تخصصی به تکنسین های ایرانی اعلام کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: بعد از اجرای توافق برجام، حضور هیات های خارجی در استان افزایش چشمگیری داشته است.

نواداد اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات خود با کشور آلمان برنامه های ویژه ای همچون صدور ویزای فرودگاهی پیش بینی کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود در استان آذربایجان شرقی، تصریح کرد: این استان یکی از قطب های صنعتی کشور بوده و نقش مهمی در توسعه ارتباطات اقتصادی و تجاری با کشورهای مختلف دارد.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی همچنین از سفر هیات اقتصادی استان به ایالت زاکسن آلمان خبر داد و گفت: این سفر می تواند دریچه ای نو در ارتباطات دو کشور باز کرده و منجر به توسعه مناسبات بین ایران و آلمان شود.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا