شناسه خبر : 49157
تعداد بازدید : 243
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۳۴ ب٫ظ
استانها

۴۱ راننده در استان ایلام از رانندگی محروم شدند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت : در9 ماه امسال گواهینامه 41 راننده به علت داشتن بیش از30 نمره منفی توسط این پلیس، ضبط شد.

خادم

به گزارش خبرگزاری مرداد ،سرهنگ «نورالله خادم»  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام بیان کرد :  در ۹ ماه امسال ۴۱ راننده متخلف ،بر اساس ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی  ،توسط پلیس راهنمایی ورانندگی شناسایی شدند و از آنجا که نمرات منفی گواهینامه آنها به حد نصاب ۳۰ رسیده بود ،گواهینامه آنها ضبط و مدت سه ماه از رانندگی محروم شدند .

در ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آمده است : با کسب ۳۰ نمره منفی برای بار اول و ۲۵ نمره منفی برای بار دوم و کسب ۲۰ نمره منفی برای بار سوم در سوابق هر راننده ، دیگر امکان ارائه خدمات صدور،المثنی و یا تعویض مقدور نمی باشد .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اظهار کرد: رانندگانی که آستانه نمره منفی گواهینامه آنان به هریک از اعداد ذکرشده رسیده موظفند گواهینامه خودرا به پلیس راهور تسلیم نمایند و در غیر اینصورت ، مدت محرومیت و مجازات به میزان دو برابر افزایش خواهد یافت .

خادم همچنین ادامه داد : برابر تبصره ۲ ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی درصورتی‌که متخلف به مدت ۶ ماه از زمان ارتکاب به آخرین تخلف منجر به کسب نمره منفی ،مرتکب هیچ‌گونه تخلف رانندگی نشود کلیه نمرات منفی آن بلااثر می‌شود.

وی در پایان سخنانش از عموم کاربران ترافیک اعم از راننده، عابر، سرنشین و متصدیان حمل‌ونقل در خواست کرد تا رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در همه فصول سال جدی بگیرند.

 


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا