شناسه خبر : 49140
تعداد بازدید : 104
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۱۵ ب٫ظ
اجتماعی

بیش از ۸۵ درصد ایرانی ها نمک بیش از اندازه مصرف می کنند/ ۶۰ درصد جمعیت ایران چاق است!

۲۰ درصد از ایرانی ها دچار چربی خون از درجات مختلفی هستند و ۴۹ درصد مردم کشور کمتر از حد معمول میوه مصرف می کنند و ۲۵ درصد ایرانی ها کمتر از مورد نیاز بدن شان سبزی مصرف می کنند.

چاق

به گزارش خبرگزاری مرداد، فرزاد فر در همایش پویش ملی مبارزه با سرطان در بیمارستان محک گفت: مطالعه تحقیقاتی در سراسر کشور صورت گرفته. در این مطالعه ۱۵۰۰ نفر از سراسر کشور شرکت کردند و از این تعداد ۲۴۰ نفر در کارگاه های اموزشی ما شرکت کرده اند.

رییس مرکز تحقیقات بیماری های غیر واگیر افزود: از میان زنان کشور بیش از ۳۰ درصد آنها و ۴۷ درصد مردان از چاقی رنج می برند که به طور کلی ۶۰ درصد جمعیت ایران چاق است و جمعیت شهری ۵ درصد از روستاییان چاق تر هستند.

وی بیان داشت: ۲۸ درصد ایرانی ها فشارخون دارند و نکته عجیب این است که روستاییان بیشتر از بیماری فشار خون رنج می برند و متاسفانه ۹ درصد ایرانی ها دیابت دارند.

فرزاد فر ادامه داد: متاسفانه ۲۰ درصد از ایرانی ها دچار چربی خون از درجات مختلفی هستند و ۴۹ درصد مردم کشور کمتر از حد معمول میوه مصرف می کنند و ۲۵ درصد ایرانی ها  کمتر از مورد نیاز بدن شان سبزی مصرف می کنند.

وی اظهار کرد: بیش از ۸۵ درصد ایرانی ها نمک بیش از اندازه مصرف می کنند و تنها ۱۱ درصد مردم نمک را در حد اندازه و مورد نیاز بدن مصرف می کنند.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا