شناسه خبر : 49148
تعداد بازدید : 192
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۴۷ ب٫ظ
علمی و فناوری

نشانه هایی از برکناری مدیرعامل اپل!

تیم کوک با فروش 3.6 میلیون دلار از سهامش، گمانه زنی در خصوص برکناری اش را تقویت کرد.

تیم کوک مدیرعامل اپل

به گزارش خبرگزاری مرداد، مدیرعامل اپل که این روزها به دلیل نارضایتی سهامداران از عملکرد او، حقوق سالیانه اش کم شده است، دست به فروش ۳.۶ میلیون دلار از سهامش زد. در همین راستا شایعات در خصوص برکناری وی به گوش می‌رسد.

تیم کوک این هفته ۳۰ هزار سهم خود را فروخت و ۳.۶ میلیون دلار درآمد از بابت آن کسب کرد.

مستندات موجود در SEC این موضوع را تأیید می‌کند که فروش روزانه ۱۰ هزار سهم از ۱۷ تا ۱۹ ژانویه رخ داد و تقریباً هر سهم به ارزش ۱۲۰ دلار توسط مدیر اجرایی اپل فروخته‌شده است.

شایان ذکر است که تیم کوک سال گذشته ۱.۲۶ میلیون سهم از سهام اپل به‌صورت RSU (غیرقابل فروش مگر به شرط خاصِ تعیین شده از سوی هیئت مدیره) را دریافت کرد که ۹۸۰ هزار سهم بر اساس حضور طولانی‌مدت در کمپانی به وی تعلق گرفت و ۲۸۰ هزار سهم نیز به دلیل عملکرد خوب وی در فروش (قبل از نمایان شدن بحران فروش آیفون در اواخر ۲۰۱۶) به وی داده‌شده بود.

البته با این حال بعد از نقل و انتقالات هفته گذشته، تیم کوک همچنان مالک ۱۰۰۹۸۰۹ سهم از سهام اپل است که ارزش آن به بیش از ۱۲۱ میلیون دلار می‌رسد و اگر تیم کوک بتواند عملکرد مناسبی از خود در مدیریت نشان دهد، تا ۲۴ آگوست ۲۰۲۱ بیش از ۷۰۰ هزار سهم به‌صورت RSU خواهد گرفت اما در ماه‌های آخر ۲۰۱۶ اعلام شد تیم کوک ۱.۵ میلیون دلار از درآمد و مزایای خود را به دلیل بحران در فروش آیفون ازدست‌داده است.

با این اوصاف مدیرعامل اپل حتی در صورت عرضه پرچم‌دار پرفروش در سال ۲۰۱۷ که به بعد از سپتامبر خواهد رسید، موقعیت متزلزل تیم کوک در بین سهامداران نمایان‌تر از قبل شده است و ممکن است وی را بعد از رونمایی ۳ آیفون جدید در سال ۲۰۱۸ کنار بگذارند.

 


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا