شناسه خبر : 49096
تعداد بازدید : 242
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵ ق٫ظ
فرهنگی
معاون صنایع دستی کشور

ظرفیت اشتغال‌زایی در حوزه صنایع‌ دستی به پنج میلیون نفر خواهد رسید/ بازار خوبی در کشورهای آمریکایی و اروپایی داریم

رقم صادرات صنایع‌دستی کشور در سال گذشته 180 میلیون دلار بوده. امسال این میزان حدود 10 درصد افزایش‌ یافته است و امیدواریم تا پایان سال جاری به این میزان افزوده شود.

صنایع‌ دستی ایران

به گزارش خبرگزاری مرداد، بهمن نامور مطلق، معاون صنایع دستی کشور اظهار کرد: صادرات صنایع‌دستی ایران نسبت به سه سال گذشته حدود ۵۹ درصد افزایش‌یافته است و ظرفیت اشتغال‌زایی صنایع‌ دستی می‌تواند به پنج میلیون نفر هم برسد و امیدوارم که بتوانیم بازارهای خوبی در آمریکا به دست آوریم.

ویافزود: افزایش ۳۶ درصدی میزان صادرات صنایع‌دستی در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ داشتیم. سال گذشته حدود ۱۳ درصد به رشد سال ۹۳ و امسال نیز حدود ۱۰ درصد به مجموع این میزان افزوده شد.

نامور مطلق ادامه داد: در چند سال اخیر شاهد رشد خوب صنایع‌دستی در کشور هستیم. تا رشد آرمانی هنوز فاصله‌ داریم و در چند سال گذشته نه‌تنها از رشد منفی صنایع‌دستی جلوگیری شده بلکه به رشد مثبت دست‌یافته‌ایم و رشد این حوزه بی‌وقفه است.

معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی گفت: رقم صادرات صنایع‌دستی کشور در سال گذشته ۱۸۰ میلیون دلار بوده. امسال این میزان حدود ۱۰ درصد افزایش‌ یافته است و امیدواریم تا پایان سال جاری به این میزان افزوده شود.

وی بیان داشت: نوع ارتباط ایران با سایر کشورها، وضعیت اقتصادی جهان، ورود بخش خصوصی و… در تعیین میزان صادرات صنایع‌دستی مؤثر است و امیدوارم که بتوانیم بازارهای خوبی در کشورهای آمریکایی و اروپایی به دست بیاوریم.

نامور مطلق تاکید کرد: با فرهنگ سازی و بسیج مردم به خریداری و استفاده از صنایع‌دستی داخلی، می‌توان زمینه اشتغال جوانان در حوزه صنایع‌دستی فراهم کرد. ظرفیت اشتغال‌زایی در حوزه صنایع‌دستی در کشور می‌تواند به پنج میلیون نفر هم برسد.

وی افزود: در حال حاضر اطلاعات ۴۰۰ هزار هنرمند کشور در سامانه این سازمان ثبت‌شده و حدود همین تعداد هم افرادی هستند که هنوز در سامانه ثبت‌نشده اما تاکنون شناسایی‌شده و فعال هستند.

معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی گفت: خوشبختانه اشتغال‌زایی در حوزه صنایع‌دستی رو به افزایش و فارغ‌التحصیلان رشته‌های صنایع‌دستی در حال جذب شدن در حرفه‌های مرتبط با تحصیلات خود هستند.

بهمن نامور مطلق برای بازدید از وضعیت صنایع‌دستی و هنرمندان استان و شرکت در جشنواره گل نرگس سمنان به استان سمنان سفر کرده بود.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا