شناسه خبر : 49132
تعداد بازدید : 134
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۰۶ ب٫ظ
اجتماعی

تکلیف کسبه پلاسکو چه خواهد شد؟

حدود ۴۰۰ واحد امکان انتقال به این پاساژ را دارند و مطابق با صحبتی که با مالکان پاساژ داشتیم، حتی آنها قول دادند در چند سال اول هزینه کمتری بگیرند

خسارتبه گزارش خبرگزاری مرداد  , ابراهیم درستی نایب رئیس اتاق اصناف ایران در جلسه کارگروه رسیدگی به سانحه پلاسکو  اتاق اصناف ایران شرکت کرد و گفت: دیروز در جلسه کارگروه، رایزنی های اولیه را انجام دادیم. به هر صورت ۵۶۰ واحد صنفی در این ساختمان فعالیت می کردند که هر کدام ۳ تا ۴ خانوار را پوشش می دادند.
پنج شنبه هفته گذشته در ساعت ۷:۵۹ به آتش نشانی خبر وقوع حادثه حریق در ساختمان پلاسکو اطلاع داده شد و پس از شنیدن این خبر بیش از ۲۰۰ آتش نشان در قالب ۱۰ ایستگاه به محل اعزام شدند. در ابتدا آنها موفق به مهار و اطفای حریق در این ساختمان شدند، اما دقایقی بعد دوباره این ساختمان شعله‌ور شد و این ساختمان به طور کامل فروریخت.
نایب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اتاق اصناف چند راهکار را برای این واحدهای صنفی در نظر گرفته که در اولین اقدام برای نمایشگاه بهاره اولویت با کسانی است که در ساختمان پلاسکو تهران فعالیت می کردند.
یک پاساژ در خیابان جمهوری برای آنها در نظر گرفته می شود
حدود ۴۰۰ واحد امکان انتقال به این پاساژ را دارند و مطابق با صحبتی که با مالکان پاساژ داشتیم، حتی آنها قول دادند در چند سال اول هزینه کمتری بگیرند.
درستی با بیان اینکه اصناف تمام سعی خود را می کند تا برای واحدهای پلاسکو مکان مناسبی تهیه کند، ادامه داد: درخواست ما از بنیاد مستضعفان این است که برای کمک به این واحدها قدم بردارد؛ چراکه الان همه گروه ها پای کار هستند و از پنجشنبه تمامی ارگان ها مانند شهرداری، اصناف، دولت در این منطقه حضور دارند و امیدواریم که بنیاد مستضعفان هم در این مسیر به ما کمک کند.
پیشگیری بهتر از درمان
در ۵- ۶ ماه گذشته بارها تاکید کردیم که پاساژهایی در یک دهه گذشته در خیابان جمهوری ساخته شده که نیازسنجی برای آن انجام نگرفته است.
درستی تاکید کرد: مجتمع های بزرگ باید در فضاهای دیگری ساخته شود و خیابانی مانند جمهوری جوابگوی چنین پاساژهایی نیست ازدحام امروز در خیابان جمهوری نشان می دهد که در دهه گذشته چندین پاساژ بدون در نظر گرفتن موقعیت این خیابان، ساخته شده که یک هشدار برای ما است.
شماره حساب برای کمک های مردمی از سوی اصناف اعلام خواهد شد
فعلا در خصوص خسارات نمی توان آمار دقیقی اعلام کرد اما در حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد حدودی خسارت است.
در این سانحه ۳ تا ۴ هزار نفر بیکار شده اند
از شهروندان درخواست داریم با توجه به مشکلات به وجود آمده برای نوروز امسال پوشاک تولید داخل را خریداری کنند تا از این تولیدکنندگان حمایت شود.
نایب رئیس اتاق اصناف ایران در آخر با تسلیت به خانواده شهدای آتش نشان گفت: به هر حال ممکن است که تعدادی از کسبه هم در این سانحه زیر آوار مانده باشند که به خانواده های آنها هم تسلیت می گوییم.

اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا