شناسه خبر : 48746
تعداد بازدید : 100
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰ ب٫ظ
علمی و فناوری

سایپا خودروهای الکتریکی تولید خواهد کرد!

در آینده این خودروها نقشی کلیدی در کاهش مصرف سوخت های فسیلی بازی می کنند. سایپا نیز برنامه ریزی بلند مدت خود را بر طراحی این نوع خودروها قرار داده است.

خودروهای الکتریکی به گزارش خبرگزاری مرداد , مهدی جمالی مدیرعامل سایپا در آستانه ۲۹ دی، روز هوای پاک،از تولید خودرو های برقی خبر داد. از آنجایی که هوای شهرهای ایران روز به روز آلوده تر می شوند سایپا درصدد انجام برنامه ریزی ها و کسب دانش فنی لازم برای طراحی پلتفرم های مورد نیاز خودروهای الکتریکی است.

خودروی برقی یا خودروی الکتریک (به انگلیسی: Electric vehicle) به خودرویی گفته می‌شود که از باتری جهت نیروی محرکه به‌جای موتور درون‌سوز استفاده می‌کند.اولین خودروهای برقی در قرن نوزدهم ظاهر شدند. تولید اینگونه خودروها با تولید انبوه اتومبیل احتراقی دچار افت شدید گردید. در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی با وقوع بحران انرژی مجدداً خودروی برقی مورد توجه قرار گرفت ولی این علاقمندی سبب تولید انبوه و ایجاد بازار رقابتی نشد. از سال ۲۰۰۸ میلادی با توجه به پیشرفت فن‌آوری باتری‌ها، مدیریت شبکه برق، نگرانی‌ها در خصوص قیمت نفت و نیاز به کاهش گازهای گلخانه‌ای تحول اساسی در تولید خودروهای برقی صورت گرفته‌است.

مهدی جمالی با بیان اینکه خودرو ها در سال ۹۶ با کیفیت تر می شوند در خصوص خودروهای الکتریکی گفت:در آینده این خودروها نقشی کلیدی در کاهش مصرف سوخت های فسیلی بازی می کنند. سایپا نیز برنامه ریزی بلند مدت خود را بر طراحی این نوع خودروها قرار داده است.

جمالی با تاکید بر ضرورت طراحی و تولید چنین خودروهایی گفت:با توجه به درک نیاز به این موضوع، در گروه سایپا تمام مدیران ارشد گروه در این راستا آماده همکاری هستند و شخصا به صورت ماهیانه گزارش اقدام ها، در خصوص خودروهای برقی را ارزیابی می کنم و در جریان روندکار هستم. در این مسیر ضمن تکیه بر توان متخصصان داخلی گروه سایپا از توان شرکای خودروساز خود در این زمینه نیز بهره خواهیم جست تا به سرعت گام برداریم و در سال های آینده نیز امیدوارم با برنامه ریزی انجام شده، گروه سایپا بتواند در این زمینه اقدام های مثبتی انجام دهد.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا