شناسه خبر : 48690
تعداد بازدید : 240
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۳:۳۸ ب٫ظ
استانها

معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد :در سال ۹۵ میزان چاپ کتاب در کشور هشت درصد افزایش داشته است.

 معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال  حدود 60 هزار کتاب چاپ شده است که نسبت به سال گذشته ، 8 درصد افزایش داشته است.

صالحی

به گزارش خبرگزاری مرداد ؛  سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  دراظهاراتی در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان، گفت : تاکنون ۱۴دوره نمایشگاه کتاب و جشنواره های مختلف هنری و فرهنگی  در هرمزگان شده است و این نشان می دهد که هرمزگان یکی از استان های غنی در حوزه فرهنگ و ادب می باشد

وی تاکید کرد : فرهنگ شفاهی و مکتوب استان می تواند سال ها و قرن ها پیام رسان فرهنگ ایرانی در کشور باشد و انقلاب اسلامی فرصتی برای گسترش و توسعه فرهنگ به ویژه در حوزه کتاب به وجود آورده است.

صالحی افزود :  تنها در سال ۹۵ تعداد ۶۰ هزار عنوان کتاب، چاپ اول و چاپ مجدد شده که نسبت به سال گذشته افزایش ۸ درصدی را در این حوزه شاهد بوده ایم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: یکی از رویکردهای جدی دولت تدبیر و امید توسعه و گسترش حوزه فرهنگ مکتوب در تمامی استان ها است و در راستای توسعه و گسترش بیش از پیش فرهنگ در استان ها، اعتبارات فرهنگی را ۲۳ درصد به صورت مستقیم و ۳۳ درصد به صورت غیر مستقیم به استان ها اختصاص دادیم.

صالحی اضافه کرد : حمایت از ۱۲۰مولف ، برگزاری ۱۳۰ جشنواره ادبی و برگزاری ۵۰ مراسم کتاب تنها گوشه ای از فعالیت های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد در استان ها بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد که با کمک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، کنگره شعر و داستان جوان در استان هرمزگان که در سالهای اخیر تعطیل شده است ، مجددا باز گشایی شده و به کار خود ادامه دهد . .

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد : نمایشگاه کتاب تنها به ارائه کتاب و یا فروش آن محدود نمی شود بلکه یک جشنواره با محوریت کتاب است و برگزاری نمایشگاه های کتاب در استان ها سبب دسترسی بیشتر به کتاب، دیده شدن مولف ها و عنوان های جدید می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد :باید فرصتی را فراهم کنیم که خرید یا معرفی کتاب ها منوط به برگزاری نمایشگاه در استان نباشد بلکه باید با گسترش فضای کتابفروشی ها این فرصت را به صورت دائمی فراهم کرد.

 لازم به ذکر است چهاردهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان ۲۶ دی ماه لغایت ۲ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های واقع در سه راه جهانبار بندرعباس در حال برگزاری است.

 


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا