شناسه خبر : 48265
تعداد بازدید : 92
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴ ق٫ظ
علمی و فناوری

استفاده از سنسورهای پوشیدنی برای تشخیص بیماری ها

سنسورهای پوشیدنی

به گزارش خبرگزاری مرداد، تحقیقات محققان نشان داده است  سنسورهای پوشیدنی که مواردی مانند ضربان قلب، فعالیت و دمای پوست را نشان می دهند، می توانند در مورد بروز بیماری های قریب الوقوع هشدار دهند.
در این تحقیقات ،دانشمندان موفق شدند اطلاعات سنجش حدود ۲ میلیارد از ۶۰ نفر را جمع آوری کنند .

مایکل اسنایدر، رئیس علوم ژنتیک در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا که سر پرست ارشد این تحقیق بو بیان کرد : «هدف، تعیین اطلاعات پزشکی پایه در مورد شرکت کنندگان است. ما می خواهیم افراد را در سطح فردی مطالعه کنیم.»

وی اظهار کرد : برای این تحقیق لازم نبود که شرکت کنندگان سنسورهای طراحی شده را بپوشند و کافی بود که از آگاهی دهنده هایی استفاده کنند که این آگاهی دهنده ها بیش از ۲۵۰ هزار سنجش را در یک روز برداشت می کردند، که شامل  وزن، ضربان قلب، اکسیژن در خون، درجه حرارت پوست، فعالیت هایی مانند خواب و مراحل راه رفتن، دوچرخه سواری، کالری مصرف شده، شتاب، قرار گرفتن در معرض اشعه گاما و اشعه ایکس و… می باشد .

دکتر اریک توپول، استاد علوم ژنتیک نیز در خصوص این تحقیق  بیان کرد :: «داده هایی که جمع آوری شد، بسیار من را تحت تاثیر قرار داد. در این جا بسیاری از سنسورها و داده های مختلف در مورد هر فرد وجود دارد.»

پژوهشگران معتقدند این امکان وجود دارد که صفات مختلف پایه سلامت تعیین شود. بنابراین می توان انحراف از هنجار سلامت را تشخیص داد و می توان از این اطلاعات برای تشخیص بیماری و درمان استفاده کرد.

 


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا