شناسه خبر : 46648
تعداد بازدید : 288
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶ ب٫ظ
گزارش

مصدری رییس گروه متخصصین ایران : با اینکه دغدغه مقام معظم رهبری سالهاست که کارآفرین است هنوز ساختارهای حمایت از کارآفرین در کشور ما شکل نگرفته است!

اکنون پنج سال است بحث اقتصاد مقاومتی مطرح می شود و امسال مقام معظم رهبری فرمودندسال اقدام و عمل یعنی بیایم عمل کنیم .پایه اقتصاد مقاومتی حمایت از مجموعه های داخلی است .یعنی اگر محصول خارجی وارد شود و قرار است اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کند ما باید حمایتمان را از تولید کنندگان بیشتر کنیم .

مصدری

اختصاصی مرداد : نخستین همایش ملی کارآفرینان برند آفرین ایران  با حضور کارآفرینان و تعدادی از مدیران برجسته سازمانهای دولتی و خصوصی از جمله مجلس شورای اسلامی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی ، انجمن صنفی مدیران مراکز دانش بنیان،گروه متخصصین ایران و … در سالن همایش های بین المللی اسناد و کتابخانه ملی در تهران برگزار شد . این همایش با هدف افزایش سهم بازار تولیدات داخلی، معرفی و تقدیر از کارآفرینان برند آفرین ، فعالان حوزه کارآفرینی، فعالان حوزه برندینگ، حوزه کسب و کارهای نوظهور، حوزه علوم دانش بنیان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل  برگزار می‌گردد .در این همایش که به مدت دو روز و درتاریخ ۵ و ۶ دی ما ۱۳۹۵ برگزار شد دکتر ایمان مصدری رییس گروه متخصصین ایران به ایراد سخنرانی پرداخت . وی افزود :در کشور ما دوره کار آفرینی به سر رسیده و شاید در این عرصه مشکل کمتری داشته باشیم . وی در راستای ایده پردازی و اهمیت آن اشاره کرد : توصیه میکنم ایده هایتان را در اختیار سازمان بورس اوراق بهادار قرار داده تا ایده شما در بورس قیمت گذاری شود زیرا در کشور سازمان معتبری که صلاحیت دریافت ایده ها را داشته باشد وجود ندارد. رئیس صنف شرکتهای دانش بنیان در ادامه افزود :امروزه شرکت موازی شرکتی که دارد کار آفرینی می کند در کشور ما ایجاد می شود و واردات انجام می دهد و ما بدنبال این هستیم  که متاسفانه چه بلایی بر سر کار آفرین بیاوریم  و چگونه از آن حمایت کنیم .آیا وقتی محصولی در ایران تولید میشود آیا باید بصورت موازی این اتفاق برای یک شرکت دیگر در خارج از کشور بیافتد ؟ چرا باید مواد اولیه را به داخل کشور گرانتر از خارج کشور بدهیم ؟

مصدری در ادامه گفت : اگر دقت کرده باشید هنوز ساختارهای حمایت از کارآفرین در کشور ما شکل نگرفته با اینکه دغدغه مقام معظم رهبری سالهاست که کارآفرین است. اکنون پنج سال است بحث اقتصاد مقاومتی مطرح می شود و امسال مقام معظم رهبری فرمودندسال اقدام و عمل یعنی بیایم عمل کنیم .پایه اقتصاد مقاومتی حمایت از مجموعه های داخلی است .یعنی اگر محصول خارجی وارد شود و قرار است اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کند ما باید حمایتمان را از تولید کنندگان بیشتر کنیم .

وی ادامه داد : بیاید در حوزه کاهش هزینه فکر و تمرکز کنیم .این موضوع بسیار سنتی و قدیمی است ولی مراحل اولیه این کار هم در شرکتهای کارآفرین بصورت درست اتفاق نیافتاده است.  نظر من این است که حتما نظر داشته باشید و کار انجام دهید.

مصدری در پایان افزود : یکی از اتفاقاتی که در حوزه دانش بنیان مد شده است آنست که همه دنبال شرکت دانش بنیان بروند و اگر ثبت اختراع نداشته باشند آنها را طرد می کنند ! ما در صنف شرکتهای دانش بنیان تصمیم گرفتیم  و بر تصمیم خود هم محکم ایستاده ایم و به کار خود ادامه میدهیم کسانی که در مجموعه های اینچنینی در حوزه ایده و ایجاد کار آفرینی دارند کار می کنند و فعالیتی در حوزه دانش محوری انجام میدهند باید توجه داشت در حوزه بنیان دانش هم دوستان را میتوانیم تحت پوشش صنف دانش بنیان قرار داده و صدور پروانه داشته باشیم و خدمات صنف دانش بنیان را به آنها اعطا کنیم.


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا