شناسه خبر : 46476
تعداد بازدید : 302
تعداد نظرات : 0 نظر
تاریخ ارسال : ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷ ب٫ظ
یادداشت

فکری برای تندروهای حاضر در نمازجمعه بکنیم!

برهم زدن سخنرانی یک فرد آن هم معاون پارلمانی رییس جمهور در نمازجمعه اقدامی ضد اخلاقی است

*عباس‌علی منصوری‌آرانیبه گزارش خبرگزاری مرداد  , برهم زدن سخنرانی یک فرد آن هم معاون پارلمانی رییس جمهور در نمازجمعه اقدامی ضد اخلاقی است. آقای حسینعلی امیری جزو شخصیتهای موجه نظام و غیر وابسته به هیچ طیف سیاسی کشور است، حمله به او با مهر و تسبیح حرکتی ناپسند و نیازمند پیگیری های مورد نظر است. باید گفت حتی اگر او وابسته به یک جناح سیاسی کشور هم می بود اینگونه اقدامات اقداماتی ضد اخلاق محسوب می شود.

در جایگاه مقدسی مثل نماز جمعه وقتی چنین اتفاقاتی می افتد، دستگاه های حاکمیتی باید یک تصمیم جدی برای عدم وقوع دوباره آن بگیرند. چراکه نماز جمعه متعلق به تمام جریانات است و هیچ فردی بدون دعوت پشت تریبون قرار نمی گیرد. ما در گذشته و در قم هم شاهد چنین اتفاقاتی بودیم. برای رییس مجلس نیز مشابه چنین اتفاقی روی داد که باید فکری به حال آن کرد و نگذاشت به دیگر ارکان جامعه و حکومت سرایت پیدا کند.

در مورد سازمان یافته بودن یا نبودن این قبیل اقدامات دستگاه های نظارتی پس از بازداشت افراد برهم زننده سخنرانی باید نظر دهند، اما آنچه که در این موضوع مورد توجه است این است که ساماندهی شده بودن یا نبودن این اتفاق در اهمیت آن تاثیری ندارد و ما نمی توانیم به صرف اینکه ساماندهی شده باشد آن را نکوهش کنیم، حتی اگر این اتفاق از سوی افراد به شکل خودجوش روی داده باشد اقدام ضدهنجاری محسوب خواهد شد، محکوم است و باید با آن برخورد جدی صورت گیرد.

اگر بخواهیم تنها با این دید که افراد سازمان یافته ای با برنامه از قبل تعیین شده پرتاب مُهر به معاون پارلمانی رییس جمهور را رقم زدند هر اتفاق مشابه به این اتفاق، بعدها به بهانه و صِرف اینکه ساماندهی نشده است مورد سرزنش و محکومیت قرار نخواهد گرفت و با آن برخورد نخواهد شد. بنابراین همانطور که گفتم فارغ از این موضوعات باید با چنین اقداماتی فارغ ازینکه جناحی یا با برنامه قبلی بوده است به شدت مقابله شود و از تکرار آن جلوگیری به عمل آید.

نظام ما یک نظام مقدس است هر چند که این اقدامات تقدس نماز جمعه را خواهد شکست  اما چه این اتفاق در نماز جمعه افتاده باشد و چه نیفتاده باشد؛ اگر در کوچه و خیابان و یا در یک کلوپ ورزشی نیز با انسانی چنین رفتاری صورت گیرد اقدامی ضد ارزشی است. بعثت پیامبر اسلام برای تکمیل مکارم اخلاق بود، ستون حرکتی جمهوری اسلامی نیز گسترش اخلاق بوده است؛ زمانیکه ما می خواهیم اخلاق را به تمام دنیا صادر کنیم این دست اتفاقات نابه هنجار به طریق اولی ناپسند است و تاثیرات محوری و راهبردی بر روی نظام خواهد گذاشت.

 

*عباس‌علی منصوری‌آرانی

*چهره سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم

*خبرآنلاین


اخبار مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب محبوب

کليه حقوق اين سايت متعلق به خبرگزاری مرداد نیوز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
بالا